orientacni mapka

Sprievodca

Kursalon - Kúpeľná dvorana

významnost: 3
Pozrite si virtuálnu panoramatickú prehliadku: klik na PODROBNOSTI - ďalšie informácie. Centrom kultúry mesta je Kursalon Trenčianske Teplice, bývalá Kúpeľná dvorana s koncertnou sieňou, kaviarňou, terasou, čitárňou a divadelnou sálou. Budova je umiestnená v kúpeľnom parku. Pravidelne sa tu konajú kongresy rôzneho zamerania, organizuje sa tu najstarší medzinárodný festival komornej hudby v strednej Európe, ktorý je usporadúvaný s prestávkami od roku 1937 a medzinárodný filmový festival Artfilm, ktorý sa koná od roku 1993 každoročne, vždy v druhej polovici júna.

História Kúpeľnej dvorany
Budovu Kúpeľnej dvorany (Kursalon) s kaviarňou, čitárňou, terasou a veľkou divadelnou a koncertnou sálou otvorili 15. mája 1892. Architekt Kotschi ju postavil na podnet Ifigénie d´Harcourt. Koncertná sála bola po dvoch požiaroch čiastočne prestavaná.

Kúpeľná dvorana v súčasnosti

V objekte sa nachádza koncertná sála s kapacitou 326 miest na sedenie pri stole, pričom doplniť je možné ďalších 726 miest na parkete. Do koncertnej sály sa vchádza vstupnou halou, ktorá slúži ako šatňa a pri kongresoch ako priestor pre registráciu. Koncertná sála je prepojená cez jedáleň s kapacitou do 150 osôb s kaviarňou, ktorá má vlastný tanečný parket s pódiom. Kapacita kaviarne je 80 osôb. Pred kaviarňou sa nachádza terasa s cca 200 miestami na sedenie. Ku terase patrí hudobný pavilón, kde sa v letných mesiacoch konajú promenádne koncerty.
Na poschodí sa nachádza výstavná sieň a v budúcnosti sa tu bude nachádzať aj knižnica. Súčasťou priestorov je miestne kino, ktoré slúži aj ako divadelná sála.


MAS mikroregiónu Teplička
tel: +421 636 556 732 | e-mail: mas@teplice.sk
kontakty | realizace Dat • 2009