orientacni mapka

Sprievodca

Hotel Most Slávy

Wellness v Hoteli Most Slávy.

Filozofiou wellness je harmónia tela a duše, ktorú človek môže dosiahnuť svojim aktívnym prístupom k vlastnému životnému štýlu, zdraviu, kráse a vitalite.
Ak máte záujem spríjemniť si pobyt, obchodné rokovanie, školenie či seminár, môžete využiť služby hotelového wellness centra zahŕňajúce:

* liečebné procedúry,
* masáže,
* sauny,
* bazén a vírivú vaňu,
* slender štúdio.

V prípade záujmu Vám zabezpečíme procedúry s termálnou vodou v Kúpeľoch Trenčianske Teplice.

Liečebné procedúry

Hotel Most Slávy je neštátnym zdravotníckym zariadením spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. V Hoteli Most Slávy Vám pod odborným dohľadom hotelového lekára a rehabilitačnej sestry ponúkame tieto druhy liečebných procedúr :

Masáže

V Hoteli Most Slávy Vám ponúkame tieto druhy masáží:

Sauny

Už celé storočia sú známe a využívané pozitívne účinky saunovania na ľudský organizmus.

Pri saunovom kúpeli pôsobia na telo striedavo výkyvy tepla a chladu. Tým sa vyvolajú mnohostranné reakcie organizmu. Silný účinok tepla v priestore sauny dáva podnet na rozširovanie ciev v pokožke a na silné potenie. Tým sa podporuje tvorenie obranných látok voči infektom. Teplo sauny pôsobí priaznivo na saunujúcich sa, uvoľňuje psychiku a svalstvo. Silné potenie a opakované sprchovanie vedú k dôkladnému očisteniu pokožky. Saunovanie je zakázané v prípade akútnych ochorení s horúčkou a zápalom a pri ťažkých postihnutiach orgánov.  

·         Fínska sauna

Má blahodárne účinky na zdravie, je výborná ako prevencia proti rôznym chorobám a zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú toxíny, čím sa telo zbavuje odpadových látok. Saunovanie zabezpečí dobré prekrvenie mozgu, končatín a kože. Vplyvom vysokej teploty (80-90ºC) dochádza k zvýšenému prehriatiu a prekrveniu tela, čo má priaznivé účinky na pohyblivosť svalstva a kĺbov, poprípade znižovanie bolesti.

·         Parná sauna

Je to sauna s teplotou 45-55ºC a vysokou vlhkosťou vzduchu (až 100 %). Medzi jej účinky patrí predovšetkým uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Pobytom v pare sa telo prehreje, zrýchli sa metabolizmus a organizmus sa očistí. Parné kúpele priaznivo pôsobia aj na regeneráciu pokožky. Odporúčaná dĺžka pobytu v parnej saune je 15 minút, následne je vhodné organizmus ochladiť.

Cena:

Fínska sauna

60 min.

6,00 €

Parná sauna

20 min.

3,00 €

 

Bazén  

Vplyv vody je výnimočný. Ak sa chcete uvoľniť po každodennom strese, zbaviť sa únavy a načerpať novú energiu, bazén je ideálny priestor na relax celého tela.

- teplota vody 28ºC
- hĺbka bazéna 120 cm
- možnosť využiť protiprúd

Na odporučenie lekára rehabilitačný pracovník s Vami cvičí špeciálne individuálne a skupinové cvičenia.
 

Vírivá vaňa

Kombinácia vodného kúpeľa a masáže prúdmi víriacej vody. Vírivý kúpeľ je jemná masáž vírivou vodou, slúžiaca k masáži celého tela. Vírivý účinok kúpeľa je vhodný pri ošetrovaní stavov po úrazoch, po zápaloch, pri reumatických ochoreniach, pri poruchách nervového zásobovania a pri stavoch po vyčerpaní nervovo-svalového aparátu končatín i ako prevencia. Možno ho tiež využiť pri regenerácii horných a dolných končatín po nadmernej fyzickej záťaži, napr. športových výkonoch. Posilňuje krvný obeh, znižuje krvný tlak, uvoľňuje svaly a stimuluje imunitný systém a napomáha aj pri zmierňovaní celulitídy.  Pôsobí taktiež na psychiku človeka – odbúrava úzkosť, napätie aj depresiu. 

Cena:

Vírivý kúpeľ

20 min.

6,00 €

 

Slender štúdio

Pre všetkých, ktorí chcú urobiť niečo pre svoje zdravie a kondíciu!

Slender štúdio je sústava 6 rekondičných stolov, ktoré sú poháňané elektromotorom. Jedna cvičebná hodina nahradí počtom pohybov až 6 hodín tradičnej gymnastiky.

Odporúča sa pre ľudí, ktorí majú problémy s chrbticou, kĺbmi, astmatikov, pre ženy po pôrode, pre ľudí s poruchami krvného obehu, kŕčovými žilami a v neposlednom rade pre ľudí, ktorí majú ťažkosti spojené s nadváhou.

Na každom stole ležíte 10 minút a stroje Vám pomáhajú cvičiť. Cvičenie je založené na izometrických cvikoch, ktorými "pomáhame" pri cvičení jednotlivým stolom t.j. každý klient cvičí podľa svojej kondície. Postupne sa precvičia všetky svalové skupiny a kĺby.

Ak má niekto vybudovanú kondíciu, môže sa aktívne zapájať do cvičenia celých 10 minút. Na druhej strane slender stoly sú vhodné aj pre tých, ktorí nemajú kondíciu alebo zo zdravotných dôvodov nemôžu aktívne cvičiť.

Výhodou Slender stolov je, že neprichádza k zaťažovaniu kĺbov a srdca ako pri klasickom cvičení. Pri cvičení na Slender stoloch Vaše telo cvičí 6 násobne efektívnejšie ako pri klasickom cvičení.

Odporúčame cvičenie i po úrazových stavoch.

Cena:

Slender štúdio

60 min.

3,00 €

 Kontakt: www.hotelmostslavy.sk/sk/wellness/


MAS mikroregiónu Teplička
tel: +421 636 556 732 | e-mail: mas@teplice.sk
kontakty | realizace Dat • 2009