orientacni mapka

Sprievodca

Alena Mejzlíková-Kyselicová

Alena Mejzlíková-Kyselicová

Alena Mejzlíková-Kyselicová sa narodila 14. novembra 1957 v Trenčianskych Tepliciach.  Pozemný hokej začala hrávať v Trenčianskych Tepliciach ako 13 ročná. Neskôr v roku 1971 hrávali Teplické pozemkárky slovenskú ligu. Po určitom čase a doplnení družstva o ďalšie kvalitné hráčky sa družstvo žien prebojovalo cez kvalifikáciu do celoštátnej ligy, kde hrávala 6 rokov. V roku 1975 získala s naším družstvom v Plzni Československý pohár.

V roku 1977 odišla študovať do Prahy na Fakultu telovýchovy a športu. O rok neskôr sa stala hráčkou Slávie Praha a tu sa svojimi výkonmi prepracovala do reprezentačného družstva Československa. So Sláviou Praha získala 5 titulov majsteriek Československa a 5-krát bola vyhlásená za najlepšiu pozemnú hokejistku Českej republiky. V družstve Slávia Praha hrala tiež aj v najvyššej klubovej súťaži PEM (Pohár európskych majstrov).

Bola účastníčkou MS v Madride v roku 1978 a v Anglicku roku 1993. Najväčší úspech dosiahla v roku 1980, kedy ako reprezentantka Československa na OH (Olympijských hrách) v Moskve získala s našim družstvom strieborné olympijské medaily.

 


MAS mikroregiónu Teplička
tel: +421 636 556 732 | e-mail: mas@teplice.sk
kontakty | realizace Dat • 2009