orientacni mapka

Sprievodca

Milada Mercellová

Milada Mercellová

Milada Mercellová rod. Glamošová sa narodila 14. februára 1969. Vyrastala v susedstve lesa, ktorý často navštevovala a cítila sa v ňom ako doma. Od malička sa zaujímala o kvety, stromy, študovala každého živočícha, ktorý jej prišiel do cesty.

Počas návštev všetkých škôl, ktorými prešla, pôsobila vždy ticho a nenápadne.  Na základnej škole nik ani len netušil, že sa niekedy uberie výtvarnou cestou. Na gymnáziu začali vznikať jej prvé kresby psov a koní. Na vysokej škole strojárskej sa už u nej začali objavovať rôzne kresby ceruzkou, uhlíkom a rudkou.

V roku 1990 sa vydala a na ďalší rok sa jej narodila prvá dcéra Veronika. O dva roky neskôr prichádza na svet druhá dcéra Miška Rebeka a zároveň v tento rok ukončuje štúdium s titulom diplomovaný inžinier. Celé toto obdobie bolo plné hektiky a na tvorbu ostávalo málo času, no vystriedali ho niekoľkomesačné súkromné hodiny akvarelu a pastelu, ktoré ju s maľovaním spojilo ešte viac.

V roku 1995 začala pracovať v rodinnej firme s koženou galantériou, popri ktorej nachádza dosť priestoru aj na maľovanie.

Niekoľkokrát sa zúčastnila amatérskych výstav v Trenčíne. V rokoch 2007 vystavovala samostatne (Trenčianske Teplice), v roku 2011 s Mirkou Tománkovou (Dubnica nad Váhom) a v roku 2012 s Karolom Malíkom (Trenčianske Teplice).

V súčasnosti vyučuje výtvarný odbor na Základnej umeleckej škole v Trenčianskych Tepliciach, ako aj na ZŠ Andreja Bagara v Trenčianskych Tepliciach.

 


MAS mikroregiónu Teplička
tel: +421 636 556 732 | e-mail: mas@teplice.sk
kontakty | realizace Dat • 2009